امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
جدید
 • RezaAskarizad عزیز سفارش شما در حال ترجمه می باشد
 • sd-sadatian عزیز سفارش شما برآورد هزینه شد و پیش فاکتور صادر گردید.
 • tabrizia عزیز سفارش شما برآورد هزینه شد و پیش فاکتور صادر گردید.
 • hvm عزیز سفارش شما تحویل گردید
 • pharma عزیز سفارش شما تحویل گردید
ترجمه متون مدیریت

داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته مدیریت باید از توان کافی در درس‌هایی همچون ریاضی، آمار، اقتصاد و زبان انگلیسی دوره دبیرستان برخوردار باشند تا بتوانند در این رشته به برتری برسند، این رشته گرایش های متفاوتی دارد که قصد بررسی و معرفی آن را داریم.

بررسی رشته مدیریت

واژه مدیریت را نمی توان به سادگی تعریف کرد و شاید از دلایل آن بتوان  به گستردگی دامنه مدیریت و ماهیت پویای آن اشاره کرد.

مدیریت فرایند برنامه ریزی، تشکیلات، فرماندهی، هدایت و نظارت بر تلاش‌های اعضای سازمان و استفاده از دیگر منابع سازمانی جهت دستیابی به اهداف سازمانی است.

مدیریت امروز مجموعه‌ای از علوم گوناگون همانند اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی، ریاضیات، آمار و … است که هدفش افزایش بهره وری، کارائی و اثربخشی سازمانی است.

کارگیری اصول مدیریت از مؤسسه‌ای به مؤسسه دیگر یا حتی از موقعیتی به موقعیت دیگر، متفاوت است.

دانش مدیریت اولین بار به شکل علمی و امروزی در اواخر قرن نوزدهم میلادی توسط فردی به نام فردریک ونسلوتیلور مطرح شده، مدیریت را برخی هنر و برخی نیز علم دانسته اند و برخی نیز ترکیبی از این دو، اما آنچه مهم است نقش و جایگاه بسیار مهم مدیریت در دنیای امروز است.

داشتن قدرت رهبری، اعتماد به نفس، روابط اجتماعی خوب، توان تجزیه و تحلیل خوب و قدرت بیان قوی از عوامل مهم موفقیت در این رشته است، همچنین تسلط به دروس ریاضی و آمار با توجه به کاربرد وسیع آن‌ها در مدیریت الزامی است.

 

 

توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه در رشته مدیریت

داوطلب باید از توان کافی در درس‌های ریاضی، آمار، اقتصاد و زبان انگلیسی دوره دبیرستان برخوردار باشد و درک بالایی در فهم مطالب به ویژه در زمینه امور مالی داشته باشد، قدرت رهبری، اعتماد به نفس، روابط اجتماعی خوب، توان تجزیه و تحلیل و قدرت بیان قوی از ویژگی‌های لازم برای دانشجوی رشته مدیریت در تمامی گرایش‌هاست.

دانشجوی این رشته به خصوص در گرایش‌های بازرگانی و صنعتی باید به مسائل تجاری و اقتصادی و محیط بازار علاقمند بوده و در دروس ریاضی، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی قوی باشد، چون در رشته مدیریت برای تجزیه و تحلیل مطالب باید در درس ریاضی قوی بود و همچنین برای دسترسی به منابع مختلف این رشته، تسلط به زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد و بالاخره یک مدیر باید بتواند مطالب را به درستی و زیبایی بیان کرده و بنویسد وگرنه شنونده و یا خواننده مطالب او خسته خواهد شد، به همین دلیل باید در درس ادبیات قوی بوده و از نگارش خوبی بهره‌مند باشد.

 

دانشجوی رشته مدیریت به خصوص مدیریت صنعتی باید در دروس ریاضی و آمار قوی باشد و به همین دلیل بهتر است که دانشجویان این گرایش از بین داوطلبان رشته علوم ریاضی فیزیک انتخاب شوند.

 

دانشجوی رشته مدیریت باید خلاقیت، نوآوری و قدرت تشخیص خوبی داشته باشد تا بتواند نتیجه تصمیمی را که امروز می‌گیرد، در آینده ارزیابی کند و بدین وسیله از انجام کار‌های بی‌فایده که گاه می‌تواند ضرر و زیان‌های غیرقابل جبرانی نیز به همراه داشته باشد، جلوگیری کند.

دانشجوی مدیریت جهانگردی لازم است که به تاریخ و فرهنگ خود و به درس جغرافیا علاقمند باشد و همچنین از روابط اجتماعی خوبی برخوردار بوده و به یک زبان خارجی مثل انگلیسی، فرانسه و یا عربی مسلط باشد تا بتواند با جهانگردان خارجی به راحتی ارتباط برقرار کند.

 

آینده شغلی و بازار کار رشته مدیریت

به جرات می‌توان گفت یک فارغ‌التحصیل رشته مدیریت اگر طی تحصیل به خوبی مطالعه و تحقیق کرده و فرد کارآمدی باشد، هیچ‌وقت بیکار نخواهد ماند، چرا که امروزه شرکت‌ها برای این که بتوانند در مقایسه با رقیبان، کالا یا خدمات را در زمانی کمتر، با هزینه پایین‌تر و کیفیت بالاتر به مشتریان تحویل دهند، به مدیرانی متبحر نیاز دارند.

مدیریت بازرگانی در سازمان‌های اقتصادی و بازرگانی فعالیت می کند و مدیریت صنعتی برای کار در سازمان‌های صنعتی و تولیدی مناسب‌تر است.

 

گرایش های رشته مدیریت

 • مدیریت بیمه اکو
 • مدیریت بیمه
 • مدیریت جهانگردی
 • مدیریت امور گمرکی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت بازرگانی

 

برای ترجمه تخصصی متون مدیریت، مترجم باید تجربه و علم کافی در زمینه‌‌ی ترجمه‌ی مقالات و متون مدیریت را داشته باشد و با مفاهیم و اصول پایه رشته مدیریت آشنایی داشته باشد

 

سایت ترجمه تخصصی ترنسمی با به کارگیری مترجمینی که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون مدیریت دارند، آماده ارائه خدمات به شما مدیران و دانشجویان رشته های مدیریت در تمامی گرایش های رشته مدیریت می باشد. توجه داشته باشید که کیفیت متون ترجمه شده دائما توسط تیم ارزیاب و سنجش کیفیت ترجمه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، کیفیت ترجمه تضمین شده خواهد بود. اما برای اطمینان خاطر مشتریان عزیز، خدمات پشتیبانی و ضمانت ویرایش، بازنگری تا زمان اعلام نظر داوران  برای مشتریان گرامی امکان پذیر می باشد و خدمات ترجمه برای مقالات ISI تا زمان اعلام نظر داوران دارای گارانتی بازنگری می باشد.